środa, 24 kwietnia 2013

Gorąco i duży poziom wody

Witajcie! Dzisiaj wracając ze sklepu telefonem pstryknąłem kilka fotek, żeby uwiecznić stan wody przed rozpoczynającym się już niebawem majem. Mamy wysoki utrzymujący się poziom wody, do tego dochodzi zimny wiatr, przez co na dworze jest dość nie przyjemnie. choć ogólnie słońce pracuje ładnie i jest ciepło jak się gdzieś cupnie gdzie nie wieje. Na mostku woda się ustabilizowała i pewnie niedługo rozpoczną się prace remontowe. Na jeziorze woda nieznacznie spada, większy spadek poziomu widać było przy łąkach, jednak wysoki poziom Bugu, który ponownie wylał z burt i zalał znów pola dał się odczuć i w gruncie. Miejmy nadzieję, że nie dopada tej wody i szybko zejdzie z pól i łąk, wtedy będzie można rozpocząć prace. Póki co i tak są opóźnione. Zobaczcie sami jak to wygląda ;) Pozdrawiam serdecznie :)

2 komentarze:

 1. Najgorsze za nami,dobrze że deszcze nie padały.W ostatni weekend powędrowałem sobie po G.Sowich.Przeszedłem ok.25km.Pogoda była przepiękna.W górskich strumieniach wezbrała woda z topniejących śniegów,zmieniły się w rwące i groźne rzeki.Wszędzie szum wody i śpiew ptaków.Aż nie chciało się wracać do domu.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie podobnie- tylko że nie mam tu gór. Ale śpiew ptaków, szum wody, drzew, krajobraz.. człowiek czuje, że jest częścią natury, od której jest zależny- silne poczucie harmonii i przynależności do przyrody. Czuć to zwłaszcza wiosną , kiedy czeka się na rozkwit, na owoce i na kwiaty... pozdrawiam serdecznie... :)

   Usuń