czwartek, 28 lutego 2013

Koniec Lutego 2013

Witajcie! wybaczcie tę długą nieobecność. drogi nie są przystępne dla samochodu za bardzo, najlepiej na piechotę ale jeszcze wieje dość mocno. Wybrałem się rowerem nad Bug ale to nie był najlepszy pomysł. Ogromne ilości błota i wrzynający się śnieg, ledwo dojechałem. To jeszcze nie pora na rower. no ale udało mi się pstryknąć dla stęsknionych kilka fotek! jak będzie lepsza droga , bardziej sucha to wybiore sie dalej. Może jak będzie jeszcze cieplej trochę. Póki co nacieszcie oko tym co jest. Przypominam o wysokiej rozdzielczości fotek! A no i oczywiście jeśli tylko jakieś macie z okolic czy z parku krajobrazowego to proszę o kontakt! Chętnie tutaj wrzucę!Pozdrawiam Serdecznie!

8 komentarzy:

 1. Można już zauważyć powoli zbliżającą się wiosnę.Śnieg powoli znika z pól,ptaki zaczynają śpiewać,pękają pąki na wierzbach,promyki słoneczne coraz to cieplejsze.Czy tam u Ciebie są pokłady torfu?W okolicach Sieradza pomagałem przy kopaniu torfu.Ładowało się go do form,wysychał,i palono takimi kostkami zimą.Olbrzymie doły zalewała woda.Oj jakie tam były potem ryby!
  Zobacz jeszcze dwie ciekawostki o mojej"małej ojczyźnie".
  "Hannibal Smoke:TOTENBURG.Ostatnia świątynia Hitlera-YouTube"
  "Page 1 of commets on Secret Nazi Anti-Gravity Project Bell-YouTube"
  Miłego weekendu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Ciekawe rzeczy można zobaczyć i przeczytać.. :) Bardzo się cieszę, że jest tu ktoś aktywny i że możemy sobie "porozmawiać" :) ! W mojej okolicy nie ma niestety torfu. Królują lasy sosnowe, olcha, brzoza, wierzba, dąb i grab. Ryb kiedyś nie brakowało na Bugu- teraz woda nie tej jakości, raków też mało, a za dzieciaka pamiętam że można było praktycznie kacerzem złapać u nas na jeziorze... Serdecznie pozdrawiam i wzajemnie życzę miłego weekendu :)

   Usuń
 2. Sowie Góry porastają lasy świerkowe z małą domieszką buka,klona,jawora i jesionu.Północne zbocze masywu Kalenicy(964m.npm)porasta prastary las bukowy(Rezerwat Bukowy).Kiedyś te góry porastał las bukowo-jodłowy,Niemcy wszystko wycięli na potrzeby przemysłu(kopalnie)i dla potrzeb wojny.Posadzili"plantacje"świerka,który potwornie zakwasił glebę,co jest przyczyną coraz słabszej kondycji świerka(choroby,kornik).Obecny klimat też nie sprzyja lasom świerkowym(szadź,huragany,susze).Lasy Państwowe powoli próbują wracać do nasadzeń mieszanych,zostawiają wszystkie"samosiejki".Jodła nie chce już się na nowo zaaklimatyzować.Sosna i modrzew rośnie całkiem dobrze ze świerkiem.Bardzo lubię las mieszany,jest bardziej odporny na różne nie sprzyjające warunki,i żyje w nim większa ilość zwierząt i roślin.A rzeka Bug to jest spokojną rzeką,czy potrafi"narozrabiać"?Na Twoich zdjęciach widzę dość wysokie wały."vimeo.com/58042970".Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. :) Rzeka nasza, bynajmniej na terenie Parku krajobrazowego objęta jest programem Natura 2000 i jest swobodna i nie regulowana. Z biegiem czasu powraca na swój dawny tor. Jeziora jakie mamy w okolicach to są starorzecza Bugu. Pola i łąki w okolicach są zalewane wiosną, rzadko kiedy poziom nie wychodzi poza burty na jesieni czy wiosną. Bobry mają raj, drzewa znikają szybko w okół okolic Buga. Mojego pola jak patrzyłem na mapach w internecie mam 30m w bugu. Nic na to poradzić nie można. Była przystań dla kajaków ale Bug ją "zabrał razem z ziemią. Także mamy z tym mały problem. Choć póki co wieś leży trochę wyżej to w latach 79 przed weselem- mój tata do mamy pływał łódką , a woda sięgała progów domu, niektóre gospodarstwa bywały podtapiane i w latach 90 zrobiono wał. Póki co jesteśmy bezpieczni, niestety cierpią pola i łąki położone blisko rzeki. z naturą nie wygramy, możemy cieszyć się jej pięknem i dostosować się do warunków... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię posłuchać grupy"Metalica".Ale uwielbiam także niemieckiego czarodzieja gitary i jego grupę"Axel Rudi Pell".Grają hard rock i heavy metal.Za najlepszy przebój tego zespołu uważam"Forever Angel by Axel Rudi Pell-YouTube".
  Strona Axela:"www.axel-rudi-pell.de".Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O... a nie słyszałem tego.. przesłucham sobie. Ja wyrosłem na metallice, lady pank i nawet black metalu, grind core czy death metalu, potem był hip hop. A teraz wszystkiego po trochu słucham... Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 5. Życzę wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy,wiosennych nastrojów,ciepłej,radosnej atmosfery,miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku.

  U nas w G.Sowich zimowe święta.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam :) ! Dziekuję serdecznie za życzenia! i wzajemnie życzę radosnych rodzinnych świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa! :) Serdeczne pozdrowienia! u mnie też wręcz zimowe święta- 7cm śniegu napadało i wiejka. Dziś na szczęście spokojniej.

   Usuń