sobota, 26 stycznia 2013

Mroźny styczeń

Witajcie! zeszłej nocy było u nas około -20 , śnieg prószył i nie wiało. Na dachach zalega coraz więcej sniegu. Trzeba było się wziąć do odśnieżania nie tylko steczki po drzewo... :) Jako że z góry wszystko ładnie wygląda zrobiłem kilka zdjęć i krótki filmik, który dostępny jest TUTAJ . Jak się tak po wiosłuje 1,5 godzinki to odechciewa się spacerów. Także jak na razie brak widoków jeziora musicie wybaczyć :) - może przejdę się jutro ale tam sporo śniegu napadało i ciężko się chodzi.Zresztą ci co bywają tu zimą to wiedzą jak to jest. Pozdrawiam wszystkich i zachęcam- wysyłajcie fotki do mnie na na adres: tomaszkulesza1980@gmail.com - jeśli nie chcecie, czy macie np swojego fotobloga, prześlijcie link. Ważne żeby były różne zdjęcia , nie tylko moje! :)Trzymajcie się cieplutko! :)

4 komentarze:

 1. Witam!U nas w Górach Sowich do 19.02.2013 opadów śniegu jak na receptę.Przez ostatnie dwa dni dowaliło ponad 50cm i nie ma zamiaru przestać sypać.Jeszcze na dodatek zaczął wiać wiatr,trzeba kilka razy dziennie odśnieżać ścieżki.Z dachów samo leci jak lawina,boję się żeby listonosza nie przysypało.Ale bywały zimy,że chodziliśmy jak w tunelach.Uwielbiam śnieżne zimy i jazdę na biegówkach.Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. łał... życze zdrówka i siły żeby to wszystko odśnieżać! :)no i oby było czym palić! :) Fajnie by było jakby pan jakieś zdjęcia wskazał albo przesłał do mnie na maila. u nas takich opadów nie było od lat 80 -ych i z 2 razy tak było w latach 90-ych że się chodziło po zaspach 3 metrowych. teraz póki co jest łaskawiej. Pozdrawiam Serdecznie! :)

   Usuń
 2. Nie Pan!Henryk zwą mnie!Sypało i wiało całą noc i prawie cały dzień.Wiatr wieje z Przełęczy Jugowskiej,z północy prosto na moją chatę.Często rano nie mogę otworzyć drzwi,tyle śniegu potrafi nawiać.Ale to nic w porównaniu z ilością śniegu jaki jest w górach powyżej 700m.n.p.m.Chodzę na biegówkach w góry i często śniegu było powyżej znaków oznaczających szlaki turystyczne(ok.2m).Znam te góry"jak własną kieszeń"i nie zamienił bym na inne.Są piękne!Link:
  "sowirower.pwii.pl/sowiefotki-zima.htm"
  Wiele osób na zdjęciach to znajomi.Klikaj wszystko po lewej na stronie głównej,to poznasz Park Krajobrazowy Gór Sowich.Twoje okolice są równie piękne.Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie dziękuję za link! Bardzo mi miło :)) cieszę się , że moja okolica się podoba! Patrząc na zdjęcia można się wręcz zakochać w tych górach! przepięknie jest. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń